Get Adobe Flash player
УкраїнськаАнглійська

Прийнято закон, що реформує спрощену систему оподаткування

З 1 січня 2012 року набирає чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності» № 4014-IV від 04.11.2011.

Серед основних новел закону можна виділити наступні:

1. Платники єдиного податку діляться на чотири групи: 1) ФО-П без найманих працівників, що здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торгових місць на ринках та / або надають побутові послуги населенню (повний перелік цих побутових послуг - у п. 291.6 ПК) з річним обсягом доходу не більше 150 тис. гривень, 2) ФО-П, що надають послуги платникам єдиного податку та / або населенню, що виробляють або продають товари, що здійснюють діяльність у сфері ресторанного господарства з кількістю найманих працівників не більше 10 з річним обсягом доходу не більше 1 млн. гривень; 3) ФО-П з кількістю найманих працівників не більше 20 з річним обсягом доходу не більше 3 млн. гривень, а також ФО-П - посередники з купівлі-продажу, оренди та оцінювання нерухомості (до перших двох груп вони відноситься не можуть), 4) юридичні особи з середньооблікової річної чисельністю працівників не більше 50 і річним обсягом доходу не більше 5 млн. гривень.

Як можна побачити, платниками єдиного податку відтепер зможуть стати значно більше суб'єктів господарювання. Чинним же «єдиноподатникам» не доведеться більше вдаватися до різноманітних хитрощів, щоб не виходити за рамки ліміту по доходу. Мабуть, це посприяє деякій прозорості в економічній діяльності «спрощенців».

2. Змінено перелік тих, хто не може перебувати на спрощеній системі. Зокрема, відтепер сплата єдиного податку дозволяється ФО-П - роздрібним торговцям пива та столовими винами. В той же час не зможуть застосовувати єдиний податок фінансові посередники (крім страхових агентів, сюрвейєрів, аварійних комісарів), суб'єкти, що здійснюють діяльність з управління підприємствами, надання поштових послуг, продажу предметів мистецтва та антикваріату (а також організації торгів); організації та проведення гастрольних заходів; ФО-П, які здійснюють випробування та дослідження, ФО-П-аудитори; ФО-П, які здають в оренду земельні ділянки площею понад 0,2 га, житлові приміщення площею понад 100 м2, нежитлові приміщення площею понад 300 м2; реєстратори цінних паперів; відокремлені підрозділи неплатників єдиного податку; нерезиденти; суб'єкти господарювання з податковим боргом.

3. Змінилися ставки податку: для ФО-П першої групи - від 1 до 10% мінімальної заробітної плати; для ФО-П другої групи - від 2 до 20% мінімальної заробітної плати; для ФО-П третьої групи і юридичних осіб - на вибір 5% від доходу без сплати ПДВ або 3% з окремою сплатою ПДВ.

4. Для «найменших» підприємців (роздрібних торговців і тих, хто надає побутові послуги населенню) з обсягом річного доходу не більше 150 тис. гривень, встановили річний звітний період замість квартального.

5. Платниками третьої і четвертої груп єдиний податок сплачуватиметься згідно з даними квартальної декларації протягом десяти днів після її подачі. Таким чином, платники єдиного податку, які не використовують фіксовану ставку, будуть позбавлені необхідності здійснювати авансові платежі. «Спрощенці» з фіксованою ставкою, як і раніше, будуть сплачувати податок авансом.

6. Свідоцтво платника єдиного податку видаватиметься безстроково. Таким чином, платників звільнили від обов'язку щорічного переоформлення свідоцтва.

7. Суб'єкти загальної системи оподаткування зможуть включати вартість товарів (робіт, послуг), придбаних у платників єдиного податку, до складу витрат. Проте відтепер вони подають разом з податковою декларацією перелік доходів і витрат в розрізі контрагентів - «єдиноподатників». «Спрощенці» з фіксованою ставкою мають право постачати товари (надавати послуги, виконувати роботи) тільки населенню або іншим «єдиноподатникам». «Спрощенець», який працює на 5-відсотковій ставці податку, має право перейти на 3-відсоткову і зареєструватися як платник ПДВ, якщо обсяг поставок ним послуг (робіт) платникам ПДВ за 12 місяців перевищить 300 тис. гривень.

Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності» № 4014-IV від 04.11.2011

 
Дізнатись більшеНаші послуги
Україна 03150, м.Київ, вул. Ямська, 72
тел.: +38(044)227-16-81 +38(044)227-16-82 факс: +38(044) 586-46-59
e-mail: info@corporatesecretary.com.ua