Get Adobe Flash player
УкраїнськаАнглійська

ВАСУ висловив свою позицію в одному з найбільш актуальних питань податкових спорів

В зазначеному інформаційному листі ВАСУ приходить до цікавого висновку стосовно податкових спорів. На думку суду, для визначення податкових зобов’язань суб’єктів господарювання має значення не наявність належним чином оформлених документів, а фактичне здійснення господарської операції (тобто зміна у майновому стані її учасників).

Одна лише наявність укладеного між учасниками господарської операції цивільно-правового договору або відсутність визнання такого договору недійсним або нікчемним сама собою не свідчить про реальність вчинення відповідної операції.

Установлення факту недійсності правочину, який опосередковує господарську операцію, не є необхідною умовою для визначення контролюючим органом грошових зобов’язань платнику податків у разі, якщо буде встановлено відсутність реального вчинення цієї господарської операції або відсутність зв’язку між такою операцією та господарською діяльністю платника податків.

Така позиція Вищого адміністративного суду призведе до зміни «правил гри» у відносинах платників із податковими органами. Віднині органам ДПС не обов’язково доводити в суді недійсність правочину для того, щоб донарахувати платнику податкові зобов’язання – їм треба довести, що господарська операція, яку опосередковує правочин, фактично не відбулася.

Інформаційний лист Вищого адміністративного суду України від 06.05.2011 р. № 742/11/13-11

 
Дізнатись більшеНаші послуги
Україна 03150, м.Київ, вул. Ямська, 72
тел.: +38(044)227-16-81 +38(044)227-16-82 факс: +38(044) 586-46-59
e-mail: info@corporatesecretary.com.ua