Get Adobe Flash player
УкраїнськаАнглійська

З 14 серпня в Україні введена система електронної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців

Відповідний закон набрав чинності 14 серпня 2011 року.

 Процедура електронної реєстрації відбувається шляхом надсилання заявником через спеціальний веб-сайт zip-архиву, який складається з файлів, сформованих за допомогою спеціального програмного забезпечення. Такі файли містять від скановані документи, посвідчені електронним цифровим підписом заявника. Докладніше про процедуру можна дізнатися, ознайомившись із Порядком подання та обігу електронних документів державному реєстратору, затвердженим наказом Мін'юсту від 19.08.2011 або на офіційному сайті державного підприємства «Інформаційно-ресурсний центр» - www.irc.gov.ua.

Процедура електронної реєстрації є досить складною – вона може бути здійснена лише за наявності електронного цифрового підпису, індивідуального електронного ключа, та потребує участі досвідченого користувача комп’ютера, який здатен скласти документ у форматі xml.

Як можна побачити, на сьогодні далеко не всі суб’єкти господарювання мають змогу користуватися засобами електронної реєстрації. Проте усім без виключення новоствореним суб'єктам господарювання довелося або доведеться відчути на собі наслідки одного з законодавчих нововведень, а саме – пункту 9 статті 8 нової редакції Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців». Відповідно до цього пункту з документів, поданих для проведення державної реєстрації на паперових носіях державним реєстратором, обов'язково виготовляється електронна копія шляхом сканування.

Порядок подання та обігу електронних документів державному реєстратору. встановлює додаткові вимоги до відсканованих документів:

-   формат зображення: чорно-біле;

-  роздільна здатність: 150 х 150 точок на дюйм;

-  глибина кольору: 4 біт;

-  формат готового файла:компресований багатосторінковий TIFF.

-   документи, які містять більше однієї сторінки, скануються в один файл.

-  відскановані документи повинні бути придатні для сприйняття їх змісту людиною.

В результаті запровадження обов’язкового сканування документів в процесі вчинення реєстраційних дій тривалість цього процесу значно збільшилася. Органи державної реєстрації і раніше були відомі великими чергами, місця в яких доводилося займати задовго до початку прийому. Тепер же реєстратор зобов’язаний не тільки перевірити надані йому паперові документи, а й відсканувати їх у потрібному форматі – це збільшує тривалість будь-якої реєстраційної дії у декілька разів.

З метою пришвидшення процедур реєстратори наполегливо рекомендують приходити на прийом вже з відсканованими документами на електронному носії. Але виконуючи сканування самостійно, необхідно слідкувати, щоб формат та технічні характеристики документу точно відповідали тим, які зазначені вище.

Закон України «Про внесення змін до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" щодо проведення електронної реєстрації» вiд 19.10.2010  № 2609-VI

 
Дізнатись більшеНаші послуги
Україна 03150, м.Київ, вул. Ямська, 72
тел.: +38(044)227-16-81 +38(044)227-16-82 факс: +38(044) 586-46-59
e-mail: info@corporatesecretary.com.ua