Get Adobe Flash player
УкраїнськаАнглійська

З 6 червня цього року засновники більше не матимуть змоги зарезервувати обране ними найменування підприємства

Закон № 3263-VI, який набрав чинності 6 червня цього року, скасував резервування найменування юридичних осіб. Якщо раніше будь-який заявник – фізична або юридична особа -, сплативши збір у сумі 34 грн., мав змогу «забронювати» найменування юридичної особи строком на два місяці (а в разі необхідності – продовжити строк резервування), то відтепер такої можливості немає. Довідки про резервування, видані до набрання чинності законом, залишаються дійсними до закінчення строку їх дії.

Нововведення пов’язане з випадками шахрайства із резервуванням, які мали місце останнім часом. Справа в тім, що у зв’язку з набранням чинності Законом України «Про акціонерні товариства» усі АТ зобов’язані привести свої установчі документи у відповідність із законом (у т.ч. змінити найменування: з «відкритих» - на «публічні», з «закритих» – на «приватні»). Усвідомлюючи це, певні особи завчасно резервували найменування, на які мали б бути змінені найменування великих акціонерних товариств (зокрема, банків), а потім – продавали цим самим товариствам довідки про резервування.

Скасування резервування викликало декілька проблемних питань.

По-перше, приймаючи рішення про заснування товариства, відтепер не можна бути впевненим, що хтось ще на території України не планує зареєструвати юридичну особу з аналогічним найменуванням. Між тим, процес створення деяких видів юридичних осіб, зокрема ПАТ, може бути досить довготривалим.

По-друге, при заснуванні товариства єдиним способом дізнатися, чи не існує вже в Україні юридична особа з обраним засновниками найменування, тривалий час було отримання витягу з ЄДРПОУ.

Лише 9 вересня набрав чинності наказ Мін'юсту, який запровадив вільний доступ до ЄДРПОУ через мережу Інтернет – з сайту державного підприємства «Інформаційно-ресурсний центр» (www.irc.gov.ua). Віднині будь-який користувач Інтернету без реєстрації на сайті може виконати безкоштовний пошук юридичних осіб за двома критеріями: 1) ідентифікаційним кодом; 2) найменуванням або його частиною. На запит надається така інформація: повне та скорочене найменування, ідентифікаційний код, місцезнаходження, прізвище, ім'я, по батькові керівника, інформація про здійснення зв'язку (номери телефонів), місцезнаходження реєстраційної справи, дата та назва останньої реєстраційної дії, дані про перебування юридичної особи у процесі припинення.

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення процедури започаткування підприємництва» вiд 21.04.2011  № 3263-VI

 
Дізнатись більшеНаші послуги
Україна 03150, м.Київ, вул. Ямська, 72
тел.: +38(044)227-16-81 +38(044)227-16-82 факс: +38(044) 586-46-59
e-mail: info@corporatesecretary.com.ua