Get Adobe Flash player
УкраїнськаАнглійська

Земля с/г призначення виходить на вільний ринок

Наприкінці 2011 року парламент прийняв у першому читанні законопроект «Про ринок земель» № 9001-д від 07.12.2011. В разі остаточного ухвалення закону мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення буде скасовано з 2013 року.

Щодо обігу земель все ж залишаться певні істотні обмеження. Придбати землю с/г призначення у власність зможуть лише громадяни України, територіальні громади та держава в особі Державного земельного банку. Встановлені також обмеження по максимальній площі сільськогосподарських земель, яка може перебувати у власності однієї особи (100 га) та на правах оренди (6000 га в одному районі, але не більше 5% сільськогосподарських угідь області).

Законопроектом передбачене внесення змін до Декрету Кабінету міністрів України «Про державне мито», відповідно до яких встановлюються вкрай високі диференційовані ставки державного мита при відчуженні землі с/г призначення протягом перших п’яти років з дати її придбання: від 100 відсотків нормативної грошової оцінки земельної ділянки у разі відчуження у перший рік до 60 відсотків у разі відчуження у п'ятий рік. Лише на шостий рік (тобто після сплину п’яти повних календарних років з дня придбання) відчужувач буде звільнений від обтяжливих державних зборів.

Зі зміною цільового призначення сільськогосподарських земель також доведеться зачекати. Згідно законопроекту здійснювати зміну цільового призначення земельних ділянок сільськогосподарського призначення, розташованих за межами населених пунктів, які були набуті із земель державної та комунальної власності, забороняється протягом 10 років з дня укладення договору відчуження. Обмеження щодо зміни цільового призначення вносяться до Державного земельного кадастру.

Проект Закону «Про ринок земель»

 
Дізнатись більшеНаші послуги
Україна 03150, м.Київ, вул. Ямська, 72
тел.: +38(044)227-16-81 +38(044)227-16-82 факс: +38(044) 586-46-59
e-mail: info@corporatesecretary.com.ua