Get Adobe Flash player
УкраїнськаАнглійська

Декриміналізацію контрабанди компенсували штрафами та конфіскацією

З 17 січня цього року за статтею 201 Кримінального кодексу «Контрабанда» каратиметься позбавленням волі незаконне переміщення через кордон тільки особливо небезпечних товарів. В той же час за контрабанду інших товарів стаття 351 Митного кодексу відтепер встановлює надвисокі штрафи (від 100 до 200% вартості контрабандних товарів) з конфіскацією таких товарів і транспортних засобів, якими вони перевозилися.

Відповідне правопорушення визначене МК як «переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів, транспортних засобів через митний кордон України поза митним контролем, тобто поза місцем розташування митного органу або поза часом здійснення митного оформлення, або з використанням незаконного звільнення від митного контролю внаслідок зловживання службовим становищем посадовими особами митного органу».

В той же час дія кримінального закону розповсюджуватиметься на переміщення через митний кордон України поза митним контролем або з  приховуванням від митного  контролю культурних цінностей, отруйних, сильнодіючих, вибухових речовин, радіоактивних матеріалів, зброї та боєприпасів (крім гладкоствольної  мисливської зброї та бойових припасів до неї), а також спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації.

Введення майнової відповідальності взамін позбавлення волі, хоча й проводиться під гаслом гуманізації, насправді демонструє превалювання інтересу держави у наповненні державної скарбниці над необхідністю покарання правопорушників та запобігання злочинам. З огляду на це можна спрогнозувати, що 351-ша стаття МК використовуватиметься максимально широко до всіх дій, які хоча б віддалено підпадають під її регулювання.

В світлі зазначених тенденцій особливу увагу необхідно приділити належному митному оформленню товарів, які перетинають державний кордон, та дотриманню усіх передбачених законом митних формальностей. В іншому випадку не можна виключити інкримінування необережним особам «незаконного звільнення від митного оформлення», передбаченого статтею 351.

 

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України  щодо гуманізації відповідальності за правопорушення у сфері господарської діяльності»15.11.2011 № 4025-VI

 

 

 

 
Дізнатись більшеНаші послуги
Україна 03150, м.Київ, вул. Ямська, 72
тел.: +38(044)227-16-81 +38(044)227-16-82 факс: +38(044) 586-46-59
e-mail: info@corporatesecretary.com.ua