Get Adobe Flash player
УкраїнськаАнглійська

Новий закон про банкрутство запрацює через рік

18 січня 2013 року набере чинності Закон № 4212-VІ від 22.12.2011, який викладе Закон України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» у новій редакції.

 

Текст закону був опублікований у офіційному виданні «Голос Україна» 18 січня цього року, в зв'язку з чим розпочався відлік одного року до моменту набрання ним чинності.

Водночас одне положення закону вже діє, а саме - підпункт 14 пункту 7 розділу Х "Прикінцеві та перехідні положення", яким внесено зміни до Закону “Про судовий збір”. Судовий збір у справах, пов'язаних із банкрутством, встановлено в наступному розмірі:

- із заяви про затвердження плану санації до порушення провадження у справ про банкрутство — 1 розмір мінімальної заробітної плати;

- із заяви про порушення справи про банкрутство - 5 розмірів мінімальної заробітної плати;

- із заяви кредиторів, які звертаються з грошовими вимогами до боржника після оголошення про порушення справи про банкрутство, а також після повідомлення про визнання боржника банкрутом - 1 розмір мінімальної заробітної плати;

- із заяви про визнання правочинів (договорів) недійсними та спростування майнових дій боржника в межах провадження у справі про банкрутство - 1 розмір мінімальної заробітної плати;

- із заяви про розірвання мирової угоди, укладеної у справі про банкрутство, або визнання її недійсною - 1 розмір мінімальної заробітної плати;

-із апеляційних і касаційних скарг у справі про банкрутство - 0,5 розміру мінімальної заробітної плати".

Новий закон про банкрутство відрізняється від свого попередника не лише за обсягом (134 статті замість 53), а дійсно вирішує низку актуальних проблем. Зокрема:

- введено новий порядок повідомлення кредиторів про відкриття провадження у справі про банкрутство — відповідні оголошення розміщуватимуться на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України. Щоправда, цей порядок почне діяти аж з 18 січня 2014-го — до цього часу кредиторам потенційних банкрутів, як і раніше, доведеться слідкувати за оголошеннями в газетах.

- метою запобігання затягування процедури банкрутства пунктом 2 статті 22 нового закону буде встановлено тривалість стадії розпорядження майном — 115 календарних днів (з можливістю продовження на два місяці). Санація вводитиметься на строк шість місяців (з можливістю продовження ще на дванадцять місяців), а ліквідація провадитиметься протягом дванадцяти місяців.

- введене поняття “досудової санації” (ст. ст. 5-6 Закону) - системи заходів щодо відновлення платоспроможності боржника, які можуть здійснюватися з метою запобігання банкрутству боржника шляхом вжиття організаційно-господарських, управлінських, інвестиційних, технічних, фінансово-економічних, правових заходів відповідно до законодавства до порушення провадження у справі про банкрутство.

- справи у спорах з будь-якими майновими вимогами до боржника, стосовно якого порушено справу про банкрутство, розглядатимуться господарським судом, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство (відповідні зміни внесено до ст. ст. 12, 16 ГПК).

Закон України «Про внесення змін до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» № 4212-VІ від 22.12.2011
 
Дізнатись більшеНаші послуги
Україна 03150, м.Київ, вул. Ямська, 72
тел.: +38(044)227-16-81 +38(044)227-16-82 факс: +38(044) 586-46-59
e-mail: info@corporatesecretary.com.ua