Get Adobe Flash player
УкраїнськаАнглійська

Поліпшено систему подання звітності до НКЦПФР

Своїм рішенням від 08.05.2012 Національна комісія з цінних паперів і фондового ринку (надалі – НКЦПФР, Комісія) на виконання п.13 ст. 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» затвердила Систему довідників та класифікаторів Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, що є обов'язковою для використання депозитарієм цінних паперів при складанні адміністративних даних щодо здійснення депозитарної діяльності депозитарієм цінних паперів та подання відповідних документів до Комісії.

За даною системою затверджуються та класифікуються коди фінансових інструментів та цінних паперів, види ринку, с пособи припинення юридичної особи, види посад юрособи, види професійної діяльності на фондовому ринку, види договорів у діяльності з торгівлі цінними паперами, інституційних інвесторів, типи фондів, види кредитів, депозитарних операцій, депонентів, типи об’єднань підприємств, класифікації країн світу та інші категорії. Дана система буде діяти з 1 січня 2013 року.
Того ж дня вступає в силу «Положення про порядок складання адміністративних даних щодо здійснення депозитарної діяльності депозитарієм цінних паперів та подання відповідних документів до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку», яке, як повідомляє Комісія, спрощує порядок подання до НКЦП звітності. Дане положення передбачає подання звітності до Комісії в електронній формі у вигляді електронних документів з використанням системи електронного документообігу відповідно до опису розділів та схем XML-файлів. Окрім спрощення процедури складання звітності учасниками ринку, зменшено обсяг інформації, що подається до регулятора, усунено дублювання інформації, оскільки дані депозитарію складаються з використанням Системи довідників та класифікаторів Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
В Комісії переконують, що обидва згадані положення є кроком до вдосконалення системи моніторингу фондового ринку.
 
Дізнатись більшеНаші послуги
Україна 03150, м.Київ, вул. Ямська, 72
тел.: +38(044)227-16-81 +38(044)227-16-82 факс: +38(044) 586-46-59
e-mail: info@corporatesecretary.com.ua