Get Adobe Flash player
УкраїнськаАнглійська

Новий порядок направлення органами ДПС податкових вимог

Вступив в силу новий Порядок направлення органами державної податкової служби податкових вимог платників податків, затверджений Наказом Міністерства Фінансів України № 1113 від 24.10.2012 (надалі - Порядок).

Основними новелами документу є, по-перше встановлення додаткових підстав для надсилання податкової вимоги. Так, відповідно до п. 2.2. Порядку, вимога формується, якщо:

  • платник податків не сплатив суми податкового зобов'язання, зазначеної у поданій ним податковій декларації, у встановлені Кодексом строки;
  • платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання, визначеної в податковому повідомленні-рішенні, у встановлені законом строки;
  • платник збору не сплатив узгодженої суми збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності у встановлені строки;
  • платник єдиного податку І або ІІ групи не сплатив суми авансового внеску у встановлені строки;
  • контролюючий орган, що визначив суми грошового зобов'язання платника податків, не є органом державної податкової служби та надіслав відповідному органу державної податкової служби подання про здійснення заходів з погашення податкового боргу платника податків, а також розрахунок його розміру.

Крім того, згідно нового Порядку, податкова вимога не надсилається (не вручається), якщо загальна сума податкового боргу платника не перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. У разі збільшення загальної суми податкового боргу до розміру, що перевищує цю суму, орган ДПС надсилає (вручає) податкову вимогу такому платнику податків.

Дата надсилання (вручення) проставляється на корінці податкової вимоги  посадовою особою юридичної особи (або фізособою-підприємцем) - у разі вручення податкової вимоги під розписку; працівником структурного підрозділу, до функцій якого належать приймання, реєстрація та обробка вхідної і вихідної кореспонденції, у разі надіслання листом з повідомленням про вручення. При цьому повідомлення про вручення прикріплюється до корінця податкової вимоги.

У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

Податкова вимога надсилається (вручається) не раніше 1-го робочого дня після закінчення встановленого Кодексом граничного строку сплати суми грошового зобов'язання.

Порядком також встановлена форма податкової вимоги для платників податків юридичної та фізичної особи відповідно Додатком 1 та 2 до Порядку.

Корисні посилання:

Порядок направлення органами державної податкової служби податкових вимог платників податків, затверджений Наказом Міністерства Фінансів України № 1113 від 24.10.2012

 
Дізнатись більшеНаші послуги
Україна 03150, м.Київ, вул. Ямська, 72
тел.: +38(044)227-16-81 +38(044)227-16-82 факс: +38(044) 586-46-59
e-mail: info@corporatesecretary.com.ua