Get Adobe Flash player
УкраїнськаАнглійська

Закон, що спрощує дозвільну систему, набрав чинності

З 1 квітня 2010 року набрали чинності зміни до Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" (далі - Закон про дозвільну систему) від 15 грудня 2005 року.

  Основними новими положеннями Закону про дозвільну систему, що мають суттєве значення, є введення нового терміну «принцип мовчазної згоди». Це принцип, за яким суб'єкту господарювання надається право на провадження певних дій щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності без отримання відповідного документа дозвільного характеру, якщо у встановлений законом строк (10 днів) документ дозвільного характеру або рішення про відмову у його видачі не  було видано або не було направлено. Але даний принцип діє лише якщо тобто не має підстав у відмові в видачі документу дозвільного характеру. Тобто суб'єктом господарювання або уповноваженою ним особою повинні бути подані заява та необхідні документи в повному обсязі та повинні містити всю необхідну і достовірну інформацію. 

Також Закон не поширюється на відносини у сфері ліцензування господарської діяльності, але його положення необхідно буде застосовувати при видачі документів дозвільного характеру, необхідних для здобуття ліцензії. Не поширюється він і на відносини в області державного експортного контролю, державного регулювання ринків фінансових послуг і охорони державної таємниці.

Цікаво, що в Законі, у зв’язку зі змінами, перелік дозвільних органів був декілька скорочений. Зокрема, дозвільними органами більше не вважаються "підприємства, установи, організації, уповноважені відповідно до закону видавати документи дозвільного характеру."

Тобто, ні ДП "Укрдержбудекспертиза" (що видає комплексний висновок держекспертизи проекту будівництва), ні ДП "Український державний центр радіочастот" (що видає дозволи на реалізацію в Україні радіоелектронних засобів); ні КП "Київзеленбуд" (до якого звертаються за видачею дозволу на вирубку зелених насаджень) і багато інших - не вважатимуться дозвільними органами. Виходячи з цього, на них не буде поширювати свою дію принцип мовчазної згоди, а здобуття дозволів, як і раніше, відбуватиметься по-старому.

Практична реалізація принципу мовчазної згоди трохи затримується в часі, і як мінімум - до червня цього року, коли Кабмін визначиться з основними видами діяльності, які можуть здійснюватися за умовчанням, тобто без дозволу. Окрім того цілком можливо, що бюрократична система не так легко згодиться на подібні правила гри та буде ставити палиці в колеса. Однак з часом все повинно стати на свої місця.

 
Дізнатись більшеНаші послуги
Україна 03150, м.Київ, вул. Ямська, 72
тел.: +38(044)227-16-81 +38(044)227-16-82 факс: +38(044) 586-46-59
e-mail: info@corporatesecretary.com.ua