Get Adobe Flash player
УкраїнськаАнглійська

Верховна Рада України внесла зміни до законодавства, які спрямовані на попередження протиправного захоплення підприємств

З 17 березня 2010 року вступили в силу зміни до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» (далі – Закон про реєстрацію), основні з яких полягають в наступному.

 

Відповідно до цих змін тепер при внесенні в ЄДРПОУ відомостей про зміну керівника юридичної особи (директора) або осіб, які мають право вчиняти дії від імені юридичної особи без довіреності, окрім реєстраційної картки, державному реєстратору необхідно додатково надати примірник оригіналу або нотаріально засвідчену копію рішення уповноваженого органу управління юридичної особи про зміну зазначених осіб (протокол) та/або завірену в установленому порядку копію розпорядчого документа про їх призначення.

Необхідно звернути увагу на те, що тепер у випадку втрати оригіналу установчих документів юридичної особи (статуту, установчого договору), державному реєстратору потрібно подати заяву встановленого зразка, документ, що підтверджує плату за публікацію повідомлення у спеціалізованих друкованих засобах масової інформації, довідку, що видана органами внутрішніх справ, про реєстрацію заяви про втрату оригіналів.

При втраті свідоцтва про державну реєстрацію треба подавати аналогічну довідку разом із заявою про заміну свідоцтва про державну реєстрацію у зв’язку з його втратою.

І що дуже важливо, підпис особи, що має право підписувати документи від імені юридичної особи, на реєстраційній картці, повинний бути засвідчений відповідною посадовою особою (директором) та скріплений печаткою цієї юридичної особи або нотаріально засвідчений (наприклад, якщо печатка втрачена). Такий підпис та печатка проставляється на останній сторінці реєстраційної картки. Варто зазначити, що це положення стосується лише діючих юридичних осіб, при створенні юридичної особи (реєстраційна картка форми 1) таке посвідчення не вимагається, оскільки і юридичної особи поки не існує.
 
Дізнатись більшеНаші послуги
Україна 03150, м.Київ, вул. Ямська, 72
тел.: +38(044)227-16-81 +38(044)227-16-82 факс: +38(044) 586-46-59
e-mail: info@corporatesecretary.com.ua