Get Adobe Flash player
УкраїнськаАнглійська

Дематеріалізація відкладається?

Відповідно до закону «Про АТ» статути та інші внутрішні положення діючих АТ підлягають приведенню у відповідність з його нормами не пізніше, ніж протягом двох років з дня набрання чинності цим Законом, тобто до 29 квітня 2011 року, а акції товариств повинні існувати виключно у бездокументарній формі до 30 жовтня 2010 року.

У зв’язку з цим багато АТ почали активно здійснювати дії по приведенню своєї діяльності, статутів та інших внутрішніх документів у відповідність з новим Законом. Але для деяких підприємств після прийняття цього Закону здійснення господарської діяльності у формі АТ стало економічно невигідним, тому як наслідок, багато з них реорганізовуються в ТОВ. За даними ДКЦПФР кількість акціонерних товариств в Україні за підсумками 11 міс. 2009 р. скоротилася майже на 5%. Зокрема, станом на початок грудня 2009 р. в Україні усього було зареєстровано як юридичні особи 29 тис. 977 акціонерних товариств, з них ВАТ - 9 тис. 618, ЗАТ - 20 тис. 359. З початку року кількість ВАТ зменшилася на 4,9%, ЗАТ - на 4,4%.

Проте є багато підприємств, які поки не здійснюють жодних дій. Вони займають позицію вичікування. Однак проблема в тому, що невиконання вимог закону «Про АТ» у встановлені строки може призвести до застосування суттєвих штрафних санкцій. Мало того, після спливу встановлених законом строків товариства, які не привели свою діяльність у відповідність, опиняться поза правовим полем.

На вирішення цієї проблеми спрямований Проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про акціонерні товариства» (щодо зміни строків приведення у відповідність з нормами Закону Статуту та інших внутрішніх положень акціонерних товариств, створених до набрання чинності цього Закону)» від 15.04.2010. Ним передбачено відтермінування строків для приведення у відповідність з нормами Закону «Про АТ», які зазначалися вище, на два роки. Тобто, пропонується внести зміни, та встановити, що Статути та інші внутрішні положення акціонерних товариств, підлягають приведенню у відповідність з нормами нового Закону не пізніше ніж протягом чотирьох років з дня набрання ним чинності, тобто до 29 квітня 2013 року, а перевести акції у бездокументарну форму необхідно буде до 30 жовтня 2012 року.

На даний час законопроект опрацьовується у комітеті, і поки що невідомо, чи буде він прийнятий. Тому, говорячи словами народної мудрості, варто сподіватись на краще, проте готуватись до гіршого, а відповідно – не відкладати виконання необхідних процедур в довгий ящик.
 
Дізнатись більшеНаші послуги
Україна 03150, м.Київ, вул. Ямська, 72
тел.: +38(044)227-16-81 +38(044)227-16-82 факс: +38(044) 586-46-59
e-mail: info@corporatesecretary.com.ua