Get Adobe Flash player
УкраїнськаАнглійська

Обіцяного три роки чекають: Рада продовжила індульгенцію забудовників за рахунок … громадян

На даний момент питання власного житла стоїть досить гостро. Проблематичності додає і світова фінансова криза. Проте, якщо Ви знайшли кошти і вклали їх у незавершене будівництво, це ще не гарантує отримання квартири у строк, вказаний в договорі.

Верховна Рада прийняла Закон, що продовжує ще на рік заборону розірвання договору з забудовниками щодо купівлі житла, за яке вже повністю сплачено.

Попередньо така заборона була встановлена до 1 січня 2012 року, а тепер термін продовжено до 1 січня 2013 року. Тобто до цього часу інвестор, який повністю вніс кошти за квартиру, не зможе їх повернути, незважаючи на грубі порушення забудовника щодо строків здачі об’єкту. Хоча в договорах купівлі-продажу житла і прописаний період здачі будинку в експлуатацію, але згідно з Законом за невиконання цього положення покупець не може стягнути штрафні санкції.

Такий хід зроблений з метою надання можливості забудовникам закінчити незавершене проблемне будівництво. Проте навряд чи це допоможе, скоріше навпаки, забудовники як не поспішали з добудовую, так і не будуть цього робити.

В той же час страждають люди, які вже встигли повністю розрахуватись за своє нове житло. Єдиним можливим варіантом для них є розірвання договору за взаємною згодою з забудовником, однак сподіватись, що останній погодиться на таке, марно.

Цей Закон повністю захищає забудовників, але в ньому абсолютно відсутні норми, які б стимулювали їх до пошуку коштів для завершення будівництва та захисту прав покупців житла.
 
Дізнатись більшеНаші послуги
Україна 03150, м.Київ, вул. Ямська, 72
тел.: +38(044)227-16-81 +38(044)227-16-82 факс: +38(044) 586-46-59
e-mail: info@corporatesecretary.com.ua