Get Adobe Flash player
УкраїнськаАнглійська

«Київміськбуд»: черговий «корпоративний» скандал

Ситуація, яка відбувається навколо столичного будівельного холдингу «Київміськбуд» є яскравим прикладом корпоративного спору.

На даний момент в цій компанії встановилось двовладдя.

Це пов’язано з подіями, що відбулись напередодні. У вівторок, 5 жовтня 2010 року, пройшли позачергові збори за участі представника КМДА. Одночасно з цими зборами проходили і інші з іншим складом акціонерів. Останні збори проводились під відкритим небом.

Як відомо, законодавством України передбачено, що загальні збори акціонерів мають кворум за умови реєстрації для участі у них акціонерів, що сукупно володіють 60 і більше відсотками акцій. Згідно з протоколами зборів на кожному (!) з них був наявний кворум.

На збори виносились питання стосовно зміни складу спостережної ради і правління холдингу. В результаті такого інциденту на даний момент призначені два склади органів управління.

Вся ця ситуація сталася внаслідок плутанини під час укладення договору про продаж 80% акцій. Процес купівлі не був завершений, однак кошти за договором були сплачені КМДА і внесені записи про зміну власника акцій в реєстр.

Кожна зі сторін має своє бачення цієї ситуації і відстоює легітимність зборів за своєї участі. Так, одна сторона вважає, що договір неукладений і відповідно власник не змінювався, а інша навпаки, вважає себе власником на підставі все того ж договору. Втім, ДКЦПФР підтвердила легітимність зборів за участі КМДА.

Крапку в цій ситуації зможе поставити суд і своїм рішенням захистить права справжніх власників акцій холдингу.

Ця ситуація зайвий раз підтверджує складність та недосконалість вітчизняного корпоративного законодавства і практики, що зумовлює зловживання та виникнення конфліктів.

 
Дізнатись більшеНаші послуги
Україна 03150, м.Київ, вул. Ямська, 72
тел.: +38(044)227-16-81 +38(044)227-16-82 факс: +38(044) 586-46-59
e-mail: info@corporatesecretary.com.ua