Get Adobe Flash player
УкраїнськаАнглійська

Банкам заборонили включати до договорів третейське застереження

Відповідний закон набув чинності 11 березня 2011 року. Відповідно до нього справи у спорах щодо захисту прав споживачів, у тому числі споживачів послуг банку (кредитної спілки), були визнані непідсудними третейським судам.

Після набрання чинності цим Законом третейські суди припиняють розгляд справ у спорах щодо захисту прав споживачів, у тому числі споживачів послуг банків (кредитних спілок), розгляд яких було розпочато до дня набрання чинності цим Законом.
В останні роки включення третейського застереження до договорів про надання фінансових послуг, що укладаються між споживачами та фінансовими установами, стало доволі розповсюдженим явищем. Третейське застереження – це окремий пункт договору, що містить домовленість сторін передати спір, який потенційно може виникнути з договору, на вирішення до третейського суду. Зазвичай банки та кредитні спілки наполегливо пропонували своїм клієнтам підписувати типові тексти кредитних чи іпотечних договорів, в які вже було включено третейське застереження. Дуже часто такі третейські суди створювались при банківських установах і були „кишеньковим” засобом вирішення спорів, а в об’єктивності рішень таких судів виникали серйозні сумніви.
Таким чином, з 11 березня 2011 року спори, що виникають з договорів про надання фінансових послуг між фінансовими установами та клієнтами, підвідомчі судам загальної юрисдикції. Крім того, згідно з постановою №5 Пленуму Верховного Суду України від 12.04.1996, відповідно до ЗУ „Про захист прав споживачів” споживачі, що звертаються за захистом своїх прав, можуть за власним вибором звертатися до суду за місцем свого проживання, за місцезнаходженням відповідача, за місцем заподіяння шкоди або за місцем виконання договору. Отже, прийняття цього закону має безсумнівні переваги для клієнтів банків та кредитних спілок та надає їм можливість сподіватися на справедливе вирішення спорів з банками та кредитними спілками судами загальної юрисдикції.

 

 
Дізнатись більшеНаші послуги
Україна 03150, м.Київ, вул. Ямська, 72
тел.: +38(044)227-16-81 +38(044)227-16-82 факс: +38(044) 586-46-59
e-mail: info@corporatesecretary.com.ua