Get Adobe Flash player
УкраїнськаАнглійська

Верховна Рада відновила назву "відкрите акціонерне товариство"

8 квітня 2011 року Рада прийняла Закон, яким на законодавчому рівні відновила назву «відкрите акціонерне товариство».

Положення цього закону дозволяють використовувати в назві типу акціонерного товариства назву «відкрите акціонерне товариство» на рівні з назвою «публічне акціонерне товариство», і тим самим скасовують необхідність переоформлювати документи, що підтверджують право власності (ліцензії, дозволи, патенти, тощо) для акціонерних товариств, які після набрання чинності Законом України «Про акціонерні товариства» мали б отримати статус публічних.

У Пояснювальній записці до проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про акціонерні товариства» та інших законодавчих актів України» (щодо відновлення на законодавчому рівні назви відкрите акціонерне товариство) зазначається, що метою прийняття цього законопроекту було зменшення невиробничих витрат акціонерних товариств пов’язаних з переоформленням документів, виданих до приведення відкритих акціонерних товариств у відповідність до Закону України «Про акціонерні товариства».

Проте, ухвалення Верховною Радою цього Закону викликає ряд логічних запитань. По-перше, відповідно до п.5 Прикінцевих положень ЗУ «Про акціонерні товариства» акціонерні товариства, створені до набрання чинності цим Законом мали привести свою діяльність у відповідність з його нормами протягом двох років з дня набрання ним чинності, тобто до 29 квітня 2011 року. А отже, Закон щодо відновлення назви «відкрите акціонерне товариство» прийнято запізно, адже більшість акціонерних товариств вже здійснили переоформлення всіх необхідних документів. І друге запитання виникає у зв’язку з порушенням принципу рівноправності суб’єктів господарювання, адже якщо законодавці мали на меті полегшити процедуру приведення у відповідність до Закону про АТ для відкритих акціонерних товариств, то чому залишили поза увагою закриті акціонерні товариства, що як і раніше мають змінити свою назву з «закритого» на «приватне» і відповідно переоформити решту належних їм документів.
 
Дізнатись більшеНаші послуги
Україна 03150, м.Київ, вул. Ямська, 72
тел.: +38(044)227-16-81 +38(044)227-16-82 факс: +38(044) 586-46-59
e-mail: info@corporatesecretary.com.ua