Get Adobe Flash player
УкраїнськаАнглійська

Запроваджено модельний статут

Верховна Рада запровадила можливість використання господарськими товариствами модельних статутів.

21 квітня 2011 року прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження принципу державної реєстрації юридичних осіб на підставі модельного статуту».

Даним законом внесені зміни до Господарського та Цивільного Кодексів України, а також до Закону «Про реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» та Закону «Про господарські товариства».

У Законі України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців», зазначено: «модельний статут — нормативно-правовий акт, затверджений Кабінетом Міністрів України, який використовується для створення та провадження діяльності юридичних осіб відповідних організаційно-правових форм, містить встановлені законом правила, що регулюють правовий статус, права, обов’язки та відносини, які пов’язані із створенням, управлінням та провадженням господарської діяльності відповідних юридичних осіб. Модельний статут не є установчим документом».

Внесення відповідних змін передбачає, що юридична особа приватного права може створюватись та діяти на підставі модельного статуту.  Засновники (учасники) юридичної особи створеної на підставі модельного статуту можуть діяти на підставі модельного статуту, подавши державному реєстратору відповідне рішення і заповнивши картку відповідного зразка. Модельний статут після його прийняття учасниками стає установчим документом.

Запровадження модельних статутів не можна оцінити однозначно, з одного боку – це має пришвидшити і спростити процедуру реєстрації. Та з іншого, є можливість виникнення певних труднощів, пов’язаних з реєстрацією не модельних статутів. Може виникнути питання із розміром статутного капіталу, розподілом часток між учасниками, у разі їх відхилення від модельного статуту. Цілком можливим є те, що процедура реєстрації не модельного статуту ускладниться і реєстратори будуть більш схильні до затвердження модельних статутів.

На разі Кабінет Міністрів України ще не затвердив Положення «Про модельні статути» є лише проект, тому рано критикувати чи радіти запровадженню модельних статутів в Україні.

 
Дізнатись більшеНаші послуги
Україна 03150, м.Київ, вул. Ямська, 72
тел.: +38(044)227-16-81 +38(044)227-16-82 факс: +38(044) 586-46-59
e-mail: info@corporatesecretary.com.ua