Get Adobe Flash player
УкраїнськаАнглійська

Для реєстрації ТОВ більше не потрібен статутний капітал

Новим законом надана можливість реєстрації товариств з обмеженою відповідальністю без попереднього формування статутного капіталу. Законом № 3263-VI встановлено, що капітал господарських товариств, крім АТ, формується у повному обсязі протягом року з дня реєстрації.

Слід нагадати, що раніше учасники товариства з обмеженою відповідальністю повинні були внести не менше 50% статутного капіталу на тимчасовий рахунок до дня реєстрації та надавати реєстратору відповідний документ про внесення коштів. Інших 50% відсотків учасники мали внести протягом року з дня реєстрації.

Тепер же реєстрація ТОВ може відбуватись без попереднього формування статутного капіталу. Його учасники зобов’язані внести в повному обсязі протягом року.

Дане нововведеня спрощує процедуру реєстрації, оскільки тепер не потрібно відкривати тимчасовий рахунок для внесення частки капіталу учасниками товариства.

Однак, варто враховувати, що правові наслідки невнесення статутного капіталу у вказаний строк залишились. Так, якщо учасники до закінчення першого року з дня реєстрації не внесли чи не повністю внесли свої вклади, до загальні збори учасників повинні прийняти одне з трьох рішень:

1. Про виключення із складу товариства тих учасників, які не внесли (не повністю внесли) свої вклади, та про визначення порядку перерозподілу часток у статутному капіталі;

2. Про зменшення статутного капіталу та про визначення порядку перерозподілу часток у статутному капіталі;

3. Про ліквідацію товариства.

 
Дізнатись більшеНаші послуги
Україна 03150, м.Київ, вул. Ямська, 72
тел.: +38(044)227-16-81 +38(044)227-16-82 факс: +38(044) 586-46-59
e-mail: info@corporatesecretary.com.ua